Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie - IV edycja

W dniu 11.12.2019r. odbyła się IV edycja międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie pod patronatem Komendanta Straży Miejskiej w Łodzi. Tematem tegorocznego konkursu były „Bezpieczne zabawy dzieci podczas ferii zimowych”. Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli:

• Referatu Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi,
  • Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji,
  • Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego,
    Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

W konkursie brały udział zespoły z PM 220, Pm 14, Pm 52 oraz PM 39.

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap dotyczył wykonania pracy plastycznej na podany temat, którą uczestnicy dostarczyli przed konkursem,
II etap związany był z prezentacją wiersza lub piosenki dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zaprezentowane w dniu finału czyli 11.12.2019r.
III etap natomiast związany był z udziałem w quizie podsumowującym wiadomości na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych.

Konkurs rozpoczęły dzieci z naszego przedszkola prezentacją wiersza pt.: „Przyczyny wypadków”. W dalszej części konkursu dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach. Określały, które z zimowych zabaw są bezpieczne i niebezpieczne, mówiły jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby zabawa na śniegu czy lodzie nie zakończyła się wypadkiem, mówiły na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w ruchu drogowym zwłaszcza zimą, uczestniczyły w zabawie ruchowej „Śniegowa zabawa”, uczyły się reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, oglądały pokaz udzielania I pomocy zaprezentowany przez panią kierownik ze Szkoły Ratownictwa Medycznego Joanną Stroka, wypowiadały się na temat bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu w domu, wybierały prawidłową odpowiedź na pytanie „Jak należy się zachować w kontaktach z obcym również takim poznanym w Internecie”, utrwaliły numery alarmowe do wszystkich służb.

Na koniec dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola zaprezentowały krótką inscenizację do piosenki „Mam tę moc”, będącą tańcem i jednocześnie opowieścią o zimowych zabawach dzieci nie zawsze bezpiecznych. Inscenizacja ta była jednocześnie przestrogą dla wszystkich jak ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na odpowiedni wybór miejsca do zabawy.

Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Na każdego z naszych małych uczestników czekały nagrody.

My ze swojej strony serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, zaś wszystkim przybyłym służbom za udział w Jury, wsparcie i podkreślenie jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo.
Koordynatorem konkursu była Pani Monika Szymaniak współpracująca z Panią Angeliką Chojnacką oraz Panią Beatką. Dziękujemy i zapraszamy już teraz na kolejną edycję.