"Przedszkolaki bezpieczne w Łodzi-w przedszkolu, w domu i na ulicy"

W dniu 29 listopada b.r. odbył się finał II edycji konkursu o bezpieczeństwie pod hasłem „Przedszkolaki bezpieczne w Łodzi – w przedszkolu, w domu, na ulicy” zorganizowanego przez nauczycielki naszego przedszkola - Panie: Monikę Szymaniak i Agnieszkę Olejniczak. Konkurs został objęty patronatem Komendanta Straży Miejskiej w Łodzi. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie służby. W jury zasiadali przedstawiciele: Straży Miejskiej w Łodzi pracujący w Referacie Profilaktyki Społecznej, przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przedstawiciel Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz przedstawiciel Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. W konkursie wzięły udział zespoły dwuosobowe z takich przedszkoli jak: P.M.nr 14, P.M. nr 52, P.M. nr.220 i P.M. nr 39. Każde z dzieci wykonało najpierw pracę plastyczną, która wpłynęła do nas do 24 listopada. W dniu finału zaś dzieci wzięły udział w quizie, którego zakres pytań dotyczył znajomości numerów alarmowych, przepisów ruchu drogowego, kontaktów z obcymi, powiadamiania służb w razie wypadku, udzielania I pomocy przedmedycznej oraz prezentowały przygotowane przez siebie piosenki: dotyczące tematyki konkursowej. Nie zabrakło także filmu edukacyjnego dotyczącego udzielania I pomocy. Każdy z członków jury był opiekunem jednego z zespołów, aktywnie wspierając go podczas wykonywania różnych zadań, m.in. wcielając się w rolę dyspozytora przyjmującego zgłoszenie o zdarzeniu. Na koniec zaś Pani ze Szkoły Ratownictwa Medycznego w Łodzi, zaprezentowała z użyciem fantomu, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, zarówno w przypadku osoby, która jest nieprzytomna lecz oddycha, jak również w przypadku zatrzymania akcji serca. Wszystkie zainteresowane dzieci miały okazję przećwiczyć masaż serca na fantomie. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą w zakresie poruszanej tematyki. Każdy z zespołów zdobył maksymalną liczbę punktów zdobywając I miejsce. Fundatorami nagród w konkursie byli: Carrefour Polska sp.o.o., Straż Miejska oraz Przedszkole Miejskie nr 39 w Łodzi. Słodki poczęstunek zaś ufundowała Cukiernia – Piekarnia „Jaś i Małgosia”. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim członkom jury za poświęcony nam czas, uwagę, zaangażowanie i pomoc oraz cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Pragniemy również podziękować fundatorom nagród oraz komendantom: Komendantowi Straży Miejskiej – Panu Zbigniewowi Kulecie, Komendantowi Miejskiej Policji- Panu insp. Pawłowi Karolakowi, Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej - Panu Grzegorzowi Wąsikowi oraz Dyrektorowi Naczelnemu Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego – Panu Bogusławowi Tyce.