takie sobie wspominajki...

Za nami apetyczne obchody Dnia Pizzy! Przedszkolaki bardzo lubią to święto, nie tylko dlatego że jest bardzo smaczne. Przede wszystkim daje okazję do ćwiczenia samodzielności. A jeśli można połączyć przyjemne z pożytecznym, a w dodatku smacznym, to my zawsze jesteśmy chętni! Dzieci zakasały rękawy i własnoręcznie przygotowały swoje małe pizze!!! Było przepysznie!!!

Niezapomnianym przeżyciem była również seria zabaw związanych z… żabami!!! Tego dnia najmłodsi świętowali w Przedszkolu Dzień Żaby. Każde dziecko otrzymało żabią opaskę, która towarzyszyła mu cały dzień. Zadaniem przedszkolaków było losowanie kart z zadaniami, a następnie wykonywanie żabich ćwiczeń, zbieranie tłuściutkich muszek, którymi „nakarmiły” wielką ropuchę, a nawet zorganizowanie żabiego chóru!!! W ogromnym skupieniu układały żabie puzzle oraz cykl życia żaby. Niektórym przedszkolakom udało się nawet trafić woreczkiem prosto w brzuch żaby! Dzieci nauczyły się również żabiego tańca oraz żabiej piosenki! Dzień Żaby okazał się dla nas kolejnym ciekawym pomysłem na spędzenie w Przedszkolu kreatywnego czasu!!!

Dzieci z grupy Tuptusiów wraz z dziećmi z grupy Smyków przeżyły niesamowitą przygodę biorąc udział w zorganizowanym specjalnie dla nich Dniu Śniegu! Ponieważ pogoda za oknem nas nie rozpieszczała postanowiliśmy przechytrzyć ją i znaleźć sposób na zabawy sensoryczne w sztucznym "śniegu". Barwienie soli cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a powstałe w ten sposób obrazy ozdobiły przedszkolne ławki. Dużo radości sprawiło także dzieciom samodzielne wykonywanie bałwankowych breloczków. Kto wie, może odczarowaliśmy pogodę.

07.03.2024r. najmłodsze dzieci wyruszyły w miasto w celu promocji naszego Przedszkola!!! Tryskając dobrym humorem oraz pięknymi uśmiechami udaliśmy się z wizytą do pobliskiego Żłobka nr 11. Zostawiliśmy tam kolorowy plakat, pęk balonów oraz komplet ciekawych niespodzianek! Następnie przy dźwiękach wesołej muzyki odbyliśmy spacer w okolicach naszej placówki, a napotkane osoby obdarzały nas szerokimi uśmiechami! Dzień Promocji Przedszkola spędziliśmy w znakomitych nastrojach, mamy ogromną nadzieję, że pozyskaliśmy przyszłych nowych przedszkolaków!!!